Titulní obrázek

Subaru chce vyhovět svým zákazníkům

Již nějaký čas se v médiích spekuluje, zda se Subaru rozhodne pro turbodmychadlo k modelu BRZ. Motoristům totiž vadí nízký výkon. Uvidíme, jestli jim automobilka vyhoví. Zatím vše vypadá slibně.

Před časem se objevila zpráva, že Subaru pracuje na modelu BRZ STI, který ale nebude mít přeplňování ani pohon všech kol. Zřejmě půjde jen o verzi s vyšším výkonem a ostřejším nastavením podvozku. Nyní se ovšem objevila informace, že se přeci jen chystá i přeplňovaná varianta.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Magazín Automotive News zveřejnil, že práce na turbodmychadlu pro nový plochý čtyřválec spustily především kritické hlasy zákazníků, kterým prostě chybí výkon. Představa, že lidem nestačí 200 atmosferických koní v malé lehké zadokolce, je docela děsivá.

Subaru prozatím nepotvrdilo, kdy se model "BRZ Turbo" dostane do nabídky, ale prý by to mohlo být v druhé polovině příštího roku. Výkon se odhaduje na 280 koní a točivý moment na 340 Nm, ale otázkou zůstává, jestli se tím právě nenaruší vyváženost a charakter celého auta.