Titulní obrázek

Pražský Rallysprint se blíží

Na přelomu listopadu a prosince se můžeme těšit na pražský motoristický svátek. Pražský Rallysprint se tak blíží.

Samozřejmě že obvyklou kulisou Pražského Rallysprintu je Praha a její okolí ponořené do sněhové podmínky, z výparů vysokooktanového benzínu sálá duch vánoc. A venku se teď dá ještě s trochou dobré vůle chodit šortkách. Nicméně čas plyne nezadržitelně vpřed a pokud se podíváme do kalendáře, pražský motoristický svátek tady je už cca za dva měsíce. Přesně od 30. listopadu až 1. prosince. Zatím je všechno jen v přípravách, nicméně tohle datum si zapište do kalendáře.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Ve zkratce, na co se můžeme těšit? Samozřejmě na českou soutěžáckou špičku i zahraniční elitu. Ta se předvede na nové rychlostní zkoušce, celkem by mělo být sedm erzet o celkové délce 41, 80 kilometrů. 

Větší část se uskuteční ve Velké Chuchli, kde bude pro diváky a posádky vybudována Subaru Rallye Aréna. Kromě toho účastníci absolvují dva průjezdy klasickou rychlostní zkouškou, která by se měla nacházet nedaleko centra soutěže.