Titulní obrázek

Nové Subaru Forester

Pár automobilovým nadšencům se zřejmě podařilo vyfotografovat novou, tedy čtvrtou, generaci Subaru Forester. Snímky nemaskovaných vozů pochází přímo z japonské továrny Subaru.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Novinka vzhledově vychází z aktuálního provedení, rozsah změn na karoserii (např. konstrukce dveří, kapoty motoru nebo sloupků karoserie) napovídá, že nejspíš půjde o zcela novou generaci. Design se blíží modelu XV, který využívá stejný konstrukční základ. Na zveřejněných fotkách je varianta Forester XT, která má přeplňovaný dvoulitrový motor o výkonu 205 kW a agresivní design nárazníků.

Tato verze ale dost možná do Evropy vůbec nedorazí, zde počítejme hlavně s motory 2,0i/110 kW a 2,0D/108 kW. Automobilka sama ohledně nového Foresteru zachovává mlčenlivost, další scénář je ale docela jasný. Novinka se nejspíš poprvé oficiálně představí na některém ze zimních zámořských autosalonů, evropskou premiéru očekáváme v březnu na autosalonu v Ženevě.