Titulní obrázek

Subaru Pleo Plus

Od 21. prosince Subaru odstartuje prodej nové verze minivozu třídy kei Pleo Plus na domácím trhu. Zákazníci se mohou těšit na lepší ekonomičnost vozu.

To Plus představuje oproti původní variantě z roku 2010 zejména vylepšení ekonomiky provozu. Model Pleo je rebadgeovanou verzí automobilu Mira, kterou v rámci koncernu Toyota sdílí s automobilkou Daihatsu a jedná se tedy o stejný rozsah změn, které dostal typ Mira e:S v září. Tříválcový atmosférický motor 0,65 l má výkon 52 koní a točivý moment 60 Nm, je tedy hluboko pod výkonnostním limitem třídy kei, odvděčí se ale vynikající spotřebou paliva.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Podle japonské metodiky JC08 ujede na litr benzinu 30 km, což odpovídá spotřebě 3,3 l na 100 km. Toho už tak úsporné miniauto dosáhlo nově naprogramovanou převodovkou CVT, osazením systémem start-stop a funkcí zintenzivněného dobíjení akumulátoru při brzdění.

Aby se reálná spotřeba přiblížila té normované, je Pleo Plus vybaveno také systémem Eco Drive Assist, který řidiče nabádá k co nejekonomičtější jízdě. Základní cena Subaru Pleo Plus činí 795.000 jenů, tedy méně než 190.000 korun. Uvidíme, kdy se dostane na evropský trh. Každopádně jde o ekonomické auto za nízkou cenu.