Titulní obrázek

Subaru Forester

Automobilka Subaru v minulém roce představila novinku - čtvrtou generaci modelu Forester. Na trhu vůz působí již od roku 1997. Na automobil se můžeme těšit již na jaře.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Nové Subaru Forester se představilo již v minulém roce v Japonsku. Čtvrtá generace modelu, který se od rustikálního zvýšeného kombíku proměnil na klasické SUV, dostane ceněný symetrický pohon všech kol.

Nový forester oproti předchůdci o tři centimetry narostl. Má působit mohutněji, aby uvolnil místo pro Subaru XV, které má být nabídkou pro zájemce o menší SUV nebo crossover.

Model je dlouhý 4 595 mm, široký 1 795 a vysoký 1 695, evropské provedení se může trochu lišit, protože pravděpodobně dostane jinak tvarované nárazníky. Rozvor mezi sedmnácti, případně osmnáctipalcovými koly (225/60 17, 225/55 18) je 2 640 mm.

Pod kapotou se u japonských verzí objeví tradiční benzinové boxery. Dvoulitrové motory s protiběžnými písty budou k mání v atmosférické (109 kW/148 koní a 196 Nm) i přeplňované verzi (206 kW/280 k a 350 Nm). Pro Evropu Subaru určitě připraví i verzi s turbodieselem.

Atmosférický benziňák bude spolupracovat s šestistupňovým manuálem nebo bezestupňovým variátorovým automatem CVT. Turbo dvoulitr bude k mání jen s CVTčkem, jsou to ale všechno specifikace pro japonský trh. Evropská skladba modelů se bude o něco lišit.

Do Česka nový forester dorazí na jaře tohoto roku.