Titulní obrázek

Subaru BRZ STI

Podle posledních zpráv by mělo Subaru BRZ dorazit již na jaře příštího roku. Na co se u této novinky můžeme nejvíce těšit?

Subaru už nás na příjezd ostrého BRZ připravuje delší dobu. Viděli jsme okřídlený koncept a není měsíce, kdy by se na povrch nedostaly přesnější informace. Sériová verze se bude pyšnit předním lízátkem, agresivnější maskou přepracovanými prahy a především obřím křídlem na zádi.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Motorový prostor je prý tak malý, že se tam nevejde mezichladič. I tak se z dvoulitrového čtyřválce podařilo vytáhnout 230 koní. Ruku v ruce s tím jdou úpravy na podvozku, jiné jsou tlumiče a pružiny, vpředu jsou čtyřpístkové brzdy a standardní sedmnáctky vystřídaly osmnáctipalcové disky.

Jako první se na jaře dočká japonský trh, následovat bude USA a Evropa se dostane na řadu až jako poslední. Bohužel, ani příští rok nabídka nepřevýší poptávku.