Titulní obrázek

Subaru Forester si již můžete koupit i v České republice

Japonský výrobce Subaru v současné době zavádí na český trh novou generaci modelu Forester. Pokud vás zajímá výbava, motorizace i cena, jste na správném místě.

V České republice je k dnešnímu datu registrováno 5 406 Foresterů. Tento model mimochodem slaví letos patnácté narozeniny, a v roce 2013 jich chce u nás Subaru prodat přes tři sta. Jaká je tedy novinka?

Rozhodně je větší než předchozí generace. Auto se vytáhlo do výšky o pětatřicet milimetrů, v bocích má o dvacet milimetrů více, o šestadvacet milimetrů se zvětšil rozvor a na délku má teď Forester o patnáct milimetrů víc.

Poprvé u Subaru nabízí Forester elektricky ovládané páté dveře s funkcí Stop a automatickým dovíráním. Nechybí ani systém X-Mode. Disponují jím všechny modely s benzínovým motorem a jde o optimalizaci integrovaného ovládání motoru a systému CVT, AWD a VDC. Forester si již dříve uměl poradit s těžkým terénem, nyní to však zvládne ještě snadněji.

Pod kapotou se ukrývá turbomotor 2.0DIT s výkonem 240 koní a točivým momentem 350 Nm.

Benzínové motorizace také nabízí SI-Drive s přepínáním mezi jednotlivými typy jízdních režimů. A v neposlední řadě tu máme novou bezestupňovou převodovku Lineartronic. Důsledkem všech technologických novinek je snížená spotřeba, nižší emise a vyšší dynamické schopnosti. Forester je nyní díky systému X-Mode schopnější v terénu.

Převodovka CVT plynule mění převod, turbomotor má dostatek výkonu. V kabině udělalo Subaru velký krok co do ergonomie, kvality materiálů a vzhledu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Model jde na český trh ve třech výbavách, Active, Comfort a Executive. Základ má sedmnáctipalcová kola, sedm airbagů, mlhovky, denní svícení, start/stop systém. Další úroveň přidává například HID xenony, duální klimatizaci, SI-Drive a X-Mode, couvací kameru a nejvyšší specifikace vše korunuje osmnáctipalcovými koly, koženým interiérem, střešním oknem nebo navigací.

Ceny nového Foersteru začínají na 679 000 Kč u 2.0i Active s manuálem, s Lineartronicem přijde na 719 000 Kč. S novým motorem stojí Forester 2.0XT 989 000 nebo 1 089 000 Kč. Diesel startuje na 789 000 Kč, končí na 1 029 000 Kč.