Titulní obrázek

Subaru BRZ a Scion FR-S musí do servisu

Ne kvůli špatným mechanickým dílům, ale kvůli chybnému návodu k obsluze. Majitelé dostanou novou knížečku, kde nejsou nejasnosti. Servisy Subaru tak navštíví přesně 1600 aut, Scionů s chybnými návody k obsluze se prodalo 1156. Je to snad vůbec poprvé, kdy se vyhlašuje svolávací akce nikoli kvůli špatné konstrukci auta, ale kvůli tiskovým chybám v manuálu majitele.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Americké zastoupení automobilky Toyota vyhlásilo svolávací akci na nové kupé s pohonem zadních kol, které se ve Spojených státech prodává pod jménem Scion FR-S, nikoli Toyota GT86. Stejná svolávačka se týká i příbuzného Subaru BRZ.

Toyota totiž objevila špatně vysvětlené fungování airbagu spolujezdce. Netýká se to funkce airbagu jako takového, ale pouze vysvětlení jeho funkce, takže současní majitelé se nemusí obávat a dál mohou v klidu jezdit.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain